Μπράβο στον γιατρό!
![Μπράβο στον γιατρό!](https://media.dailypharmanews.gr/Images/6259/giatros.jpg)
Γράφει η Πόπη Γεωργίου
Η άμεση αντίδραση του διευθυντή του Αναισθησιολογικού τμήματος του νοσοκομείου της Αθήνας «Ελπίς» ήταν εκείνη η οποία έσωσε, κατά πάσα πιθανότητα, τη ζωή του άτυχου νεαρού ειδικευομένου γιατρού του ιδρύματος, ο οποίος έπεσε από ύψος, εν ώρα υπηρεσίας, και υπέστη πολύ σοβαρές κρανιοεγκαεφαλικές κακώσεις.
Ο διευθυντής του Αναισθησιολογικού τμήματος του «Ελπίς», λοιπόν, ήταν εκείνος ο οποίος έλαβε αστραπιαία την κρίσιμη απόφαση και διασωλήνωσε ο ίδιος και επί τόπου τον άτυχο νεαρό ειδικευόμενο γιατρό, ευθύς μετά την πτώση του.