Κύριε πρύτανη, το ευχόμαστε!
![Κύριε πρύτανη, το ευχόμαστε!](https://media.dailypharmanews.gr/Images/7279/-πρύτανη,-το-ευχόμαστε!.jpg)
Γράφει η Πόπη Γεωργίου
Δεν πρόκειται για κάποιου είδους μαξιμαλισμό, το γεγονός ότι ο πρύτανης του Πανεπιστημίου της Αθήνας Θάνος Δημόπουλος εύχεται σε κάθε σχετική ευκαιρία ο εμβολιασμός του ιατρονοσηλευτικού προσωπικού της χώρας μας κατά της εποχικής γρίπης να φθάσει το 30% για την περίοδο 2017 – 2018.
Ο Θάνος Δημόπουλος εκφράζει, απλώς, την ευχή όλων μας, καθώς, όπως επίσης ο ίδιος τονίζει σε κάθε σχετική ευκαιρία, η επιδημική έξαρση της ιλαράς και στη χώρα μας πρέπει να μας προβληματίσει όλους!
Μακάρι!