Στηρίζουν έμπρακτα
Γράφει η Πόπη Γεωργίου
Από μία επιταγή ύψους 1.000 ευρώ, σε εννέα πολύ σημαντικές και ιδιαιτέρως δραστήριες, κοινωφελείς μη κυβερνητικές οργανώσεις της χώρας μας παρέδωσε το περασμένο Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου η Ελληνική Οδοντιατρική Ομοσπονδία (ΕΟΟ).
Τις επιταγές παρέδωσαν σε εκπροσώπους των εννέα φορέων ο πρόεδρος της ΕΟΟ Αθανάσιος Κατσίκης και ο πρόεδρος του Οδοντιατρικού Συλλόγου Αττικής (ΟΣΑ) Αθανάσιος Υφαντής.
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της ημερίδας με θέμα «Παθολογία και Χειρουργική Στόματος: Από την Απεικόνιση στη Θεραπεία», την οποία διοργάνωσε με μεγάλη επιτυχία ο Οδοντιατρικός Σύλλογος Αττικής.
Οι οργανώσεις οι οποίες έλαβαν επιταγή των 1.000 ευρώ είναι οι εξής:
- ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
- ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΔΙΑΚΟΝΙΑ ΑΣΘΕΝΩΝ ΙΕΡΑΣ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
- ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΕ ΚΑΡΚΙΝΟ «ΕΛΠΙΔΑ»
- ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ
- ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ «ΕΛΙΖΑ»
- ΛΥΡΕΙΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ
- ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ
- ΠΑΙΔΙΚΑ ΧΩΡΙΑ SOS
- ΚΕΝΤΡΟ ΣΤΗΡΙΞΗΣ ΚΑΚΟΠΟΙΗΜΕΝΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ «ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΓΥΝΑΙΚΑΣ»