Νέα διοικήτρια στην 1η ΥΠΕ Αττικής...
![Νέα διοικήτρια στην 1η ΥΠΕ Αττικής...](https://media.dailypharmanews.gr/Images/7638/-διοικήτρια-στην-1η-ΥΠΕ-Αττικής.jpg)
Γράφει η Πόπη Γεωργίου
Προκαλεί και έκπληξη, αλλά και μία περίεργη αίσθηση το γεγονός ότι στη θέση της νέας διοικήτριας της 1ης Υγειονομικής Περιφέρειας (ΥΠΕ) Αττικής τοποθετείται αιφνιδίως και άρον - άρον η μέχρι σήμερα αναπληρώτρια διοικήτρια της εν λόγω ΥΠΕ Τζένη Διαμαντοπούλου.
Υπενθυμίζεται ότι η πολιτική ηγεσία του υπουργείου Υγείας «δαπάνησε» μήνες επί μηνών προκειμένου να καταλήξει στην επιλογή της Τζένης Διαμαντοπούλου, μία επιλογή, η οποία, εάν δεν υπήρχαν σοβαρές ενστάσεις για το πρόσωπό της, προερχόμενες από τον ίδιο το χώρο της Υγείας, θα είχε εκδηλωθεί αμέσως και όχι μετά από την παρέλευση τόσων μηνών!
Μάλιστα, η Τζένη Διαμαντοπούλου αναμένεται να «περάσει» σήμερα από την αρμόδια επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων της Βουλής, όπως ο σχετικός νόμος ορίζει..